Lista över kontaktpersoner

Här är våra kontaktpersoner på skolorna i Uppsala

Finns din skola inte med här? Hör av dig till oss!
(Kontaktpersoner för årskurs 6-9 står längre ner.)

 

Årskurs f-6 kommunala skolor

Almtuna  Anette Sundblad
Almunge  Monica Wahl
Berga -
Berga särskola Maria Sild
Björklinge -
Bälinge  Sandra Djos
Börje Karin Hahlin-Ohlström
Danmark -
Domarringen  Lotta Tegenfeldt
  Tina Molin
Ekudden -
Eriksskolan Rose-Marie Wåhlin
Flogsta Patrik Christiansson
Fredrika Bremer Gunilla Rensmo
Funbo  Made Larsson
Gamla Uppsala -
Gåvsta  Karin Silfwerbrand
  Maria Hörk
Hågadal Agneta Lindkvist
  Victoria Moraeus
Johannesbäck -
Jumkil Pernilla Kjellin
Järlåsa Görel Gustafsson
Knutby Monica Ljungcrantz
Kvarngärdet
Liljefors -
Länna  -
Malma 1-3  Marie Björkqvist
Malma 4-6 Hans Lundstein
Nåntuna Agnetha Stidh-Olsson
Pilskolan Suzanne Lundin Jakobsen
Pluggparadiset Sabina Laurent 
Ramsta Karin Back
  Tobias Andersson
Skuttunge  -
Skyttorp Katarina Åhsberger Nilsson
Stavby -
Stordammen -
Storvreta Miriam du Plessis
Sunnersta  Anne Borgklint
Sverkerskolan -
Tiunda -
Treklangen Gudrun Mälarstig
Tuna  -
Uppsävja -
Vaksala Lars Grenmark
Valsätra Maria Blomgren 
  Malin Windolf
Vattholma Ingrid Leven
von Bahr Rose Marie Thörnquist
von Bahrs 
Montessori 
Therése Petterson
Vänge  Maj Stoddard
Västra Stenhagen   -
Växthuset -
Åkerlänna Katarina Axén
Ångelsta Sofia Ekstam
Årsta -
Årsta Särskola Maria Sild
Östra Stenhagen  Andreas Nilsson
Östra Stenhagen sär  Andreas Nilsson
   

Årskurs f-6 friskolor 

Börje Fritids  Therese Gustafsson
Gluntens Montessori Tiina Vahala
Hagmarkens skola Kerstin Bern
Imanskolan Senada Hodzic
Internationella
Engelska  
Catia Teixeira
Jensen grund -
Kajan friskola (1-9) -
Kunskapsskolan (4-5)    Caroline Alsenholt
Laban frisär Lina Torngren
  Anna Persson
LOKS Fridhem Mats Bergkvist
LOKS Käll Annika Olivkvist
LOKS Trädgårds -
Manar al Houda -
Musiklådan -
Uppsala Enskilda Ingela Hellman
Uppsala Musikklasser  -
Uppsala Montessori Eva Löwling
Uppsala Waldorf -
   

Årskurs 6-9 kommunala skolor

Almunge -
Björkvall -
Eriksberg -
Gottsunda Alexander Garcia
  Oskar Berg
Gränby -
Gåvsta -
Kvarngärdet -
Nanna Fredrik Persson
Stavby -
Sävja Maja Fernlöf
Tiunda -
Tuna -
Tunaberg -
Vaksala  Lars Grenmark
Valsätra Linn Edström 
von Bahr -
Västra Stenhagen  Marie Reimerth - Åstrand
Ärentuna  -
   

Årskurs 6-9 friskolor

Gluntens Montessori Tiina Vahala
Internationella
Engelska
Maya Lampic
Jensen grund -
Katarina Eva Eriksson
Kunskapsskolan -
Kunskapsskolan
Uppsala Norra
-
LOKS Kyrkskolan Tomas Baeckman
  Zandra Egserius
Raoul Wallenberg  -
Uppsala Musikklasser  -
Uppsala Waldorf  -
Vaksala fristående  -
   

2 september 2015